FordPass SmartLink ile Tanışın

Haziran 11, 2020 0 Yazar: admin

Ford’dan konuşulacak bir sürü teknoloji var. Bugün bazı araçlarda; otomatik park sistemi,uzaktan çalışma, internet vb teknolojik özellikler mevcuttur. Yeni yasalarla birlikte gelen güvenlik seviyeleri de çok daha iyiye gidiyor. Küçük sınıf araçlarda bile şerit takibi ve kör nokta uyarıcı gibi önemli güvenlik özellikleri vardır. Bu kez, Ford şirketi yeni araçlar yerine eski araçlar için yeni teknolojik paketler yararlanmak istiyor.

FordPass smartlink yazılımı, 2010-2017 yılları arasında üretilen araçlarından yararlanacak. Sistemin düşünce ve kolaylığı yenilik açısından başarılıdır. Şimdi size Ford’un yeni yazılımlarını ekstra maliyetlerle anlatalım.

Dediğimiz gibi, bir varsa 2010 Ford araba, OBD II Port yardımıyla yararlanmak mümkün olacak.

Pre-emgove özellikleri şunlardır; 4G LTE WiFi hotspot,bölgede durma ve bulma gibi sinyalle ilgili iyileştirmeler sunacak, ayrıca SYNC.

Akıllı bağlantının bir kolaylığı da uygulama yardımı ile aracınıza uzaktan erişmenizi sağlar. Bu uzaktan çalıştırmak,kapıları kilitlemek ve cep telefonları onları açmak mümkün olacak anlamına gelir.

Altyapı Verizon ile ortaklaşa geliştirilmiştir.

Şirket iki yıldır bunun için çalışıyor. FordPass mobil bağlantıları Verizon ile çalışıyoruz. Biz servis ücreti baktığımızda, 16,99 $ bir ay geliyor. Aslında, bu kısım biraz pahalı olabilir. Aylık ödemeden önce, sistem kurulumu için 407,76 $ ödemeniz gerekir.

Başlangıçta 1 gigabayt veri ile ücretsiz 30 günlük WiFi hotspot deneme verecektir. Bir kez Verizon için kaydolun, aktif kullanıma başlamak mümkün olacak. Ne yazık ki yeni özellik sadece ABD için geçerlidir. Eski otomobil müşterilerini de değerlendiren Ford’un bu çalışmayı 2019 yılına kadar tüm modellere vermesi bekleniyor. Kafamızda asılı olan sorulardan biri de bu; 2019 yılında sıfır araç satın alırken, bu hizmet yine kurulum ve aylık ücretlere tabi olacaktır.