Netflix Türkiye’de izleyebileceğiniz 8 film için Stanley Kubrick’ten Martin Scorsese’ye…

Haziran 15, 2020 0 Yazar: admin

Netflix Türkiye’de izleyebileceğiniz 8 film için Stanley Kubrick’ten Martin Scorsese’ye kadar 8 usta yönetmen için sizleri buraya götürelim.

Netflix orijinalleri ya da değil, her ay akış platformunda düzinelerce, hatta yüzlerce film yayınlanmaktadır. Bu yüzden ne izlemek için seçerek her gün daha zor bir zanaat olur. Ancak, kararsızlık o anda her zaman doğru yönde size rehberlik edecek bazı usta yönetmenler vardır. Bu yüzden, içeriğimizden birden fazlasını görmüş olsanız bile, kısa sürede göz atmanız gereken usta yönetmen filmlerini bir araya getirdik.

Netflix’te birden fazla filmi olan yönetmenlerin yapımlarından seçim yaparken kişisel favori casusları veya nispeten az bilinen kriterleri kullandığımızı varsayalım. Ancak Eylül 2019 itibariyle Netflix Türkiye’nin yerini alan ve önümüzdeki dönemde 8 usta yönetmenin 8 filmi yalnız bırakabileceğini hatırlatarak piyasaya sürülebilir.

Netflix Türkiye’de İzlenecek 8 Usta Yönetmen8 Film

Alejandro G. Iñárritu – Kuşçu ya da Cehaletin Olası Erdemi

Son filmi Diriliş – The Revenant’tan beri film çekmeyen Meksikalı yönetmen, şüphesiz 2000’li yıllarına damgasını vuran isimlerden biri. İlk uzun metrajlı filmi Shattered Loves Dogs – Amores perros’tan bu yana büyük filmler altında ilk kez sahneye çıkan Iñárritu, Diriliş ile kariyer zirvesinde yaşasa bile her zaman kendisi için kuşadam olacak.

Alfonso Cuarón – Yerçekimi

Son filmi Roma ve En İyi Film Oscar’ına daha da yakınolan Alfonso Cuarón, Gravity ile sinemanın teknik bölümünün zirvesine ulaşacağının sinyallerini verdi. Sandra Bullock’un başrolünde oynadığı 2013 yapımı film, çoğu teknik dallarda olmak üzere yedi Oscar kazandı.

David Fincher – Panik Odası

Son olarak, David Fincher, Mindhunter ile geldi gelince, bu akla gelen ilk film düşünmek zor, Panik Odası – Panik Odası. Psikolojik gerilimin sınırlarını zorlayan Panik Odası, belki de Fincher’ın en iyi işi, yönetmenin en az hak kazanan filmlerinden biri.

Martin Scorsese – Masumiyet Çağı

Bu yıl Netflix’in katkılarıyla İrlandalı ile buluşmaya hazırlanan Martin Scorsese, şansını farklı janrlar üzerinde denediği herkes tarafından biliniyor. Belki de yönetmenin filmografisindeki çalışmaları Masumiyet Çağı – Masumiyet Çağı’dır. Başrollerini Daniel Day-Lewis ve Michelle Pfeiffer’ın paylaştığı film, 19. Yüzyılın New York’unda geçen yasak aşka hitap eden çok başarılı bir yapım.

Paul Thomas Anderson – Aşk Sarhoş

Romantik komedi aşk sarhoş – Punch Drunk Love, Paul Thomas Anderson, sinema dünyasının en eşsiz filmografibiri olan oynadığı , şimdiye kadar yapılmış türün en iyi örneklerinden biridir. Anderson’ın romantizmsınırları boyunca seyahat ettiği Phantom Thread farklı bir konu.

Stanley Kubrick – Full Metal Ceket

Otomatik Turuncu’dan Cinnet’e ve 2001: Space Way Adventure – 2001: Netflix Türkiye’de diğer Stanley Kubrick filmlerini izleyebilirsiniz, ancak bu listeye en iyi savaş filmi Full Metal Jacket’ı eklemek istedik.

Steven Soderbergh – Erin Brockhovich

Ekrana kısa bir aradan sonra, geri dönen Steven Soderbergh, High Flying Bird’den sonra bir başka Netflix filmi olan Çamaşırhane ile yakın gelecekte sinemalarda olacak. Yönetmen yönetmenin en iyi filmi olmasa bile, izlemesi en keyifli çalışmalarından biri olan Erin Brockhovich’e bir göz atmanın zamanı geldi.

Steven Spielberg – Samimiyet Üçüncü Tür

Hollywood Hollywood’u oluşturan en önemli isimlerden biri olan Steven Spielberg’i düşündüğünüzde, birden fazla kült filmin akla gelmesi son derece normaldir. Ne de olsa, neredeyse 60 yıldır film yapan bir yönetmenden bahsediyoruz. Ama tüm tarikatlarda Spielberg’in belki de ilk harikası her zaman Üçüncü Türden Üçüncü Tür Yakın Karşılaşmalar olmuştur. Filmin oyuncu kadrosunda, başka bir bilim kurgu harikası olan François Truffaut da yer alıyor.