“Starship Truck” Shell ve Airflow Ortaklığında Geliştirildi

Haziran 19, 2020 0 Yazar: admin

Bahsedilen bir petrokimya şirketi olabilir, ama geleceğin araç projeleri için en çok çalışan şirketlerden biridir. Son zamanlarda, petrol ticareti yapan şirketler alternatif yakıt kaynakları üzerinde çalışıyor. British British Petroleum (BP) Bize StoreDot bir 20 milyon dolarlık yatırım ile elektrikli araçlar teklif etti.

Verimli araçlara yapılan yeni saldırı Shell’den geldi. Yıldız gemisi denen bir kamyonun gövdesinin yüksek hızlı tren gibi olması nın yanı sıra, rakip kamyonlardan daha ağır yüklerde @more kurtarmanın bir yolunu buldular.

Starship Projesi için Shell Airflow Kamyon Şirketi

Gücü birleştiren iki büyük şirket, usta oldukları kısımlarda kendilerini gösterdiler. “Yarının kamyonu” Starhip aerodinamik elemanları dayanmaktadır, hangi bir yapı da gösterilir.

1983 yılında Bob Sliwa tarafından kurulan kamyon şirketi, tasarımlarının farklı araçlar üretmeyi amaçladığını gördü. Yani elektronik hava girişi!

Bu talep ve ihtiyaç üzerine starship dizel motor serin bir yuvarlak hat ön ızgara eve vardır, hızlı bir tren görünümü veren.

Kamyon tasarımında, parçalar çok girintisi olmadan, rüzgar direncine karşı dayanıklı olmayacak şekilde tasarlanmıştır. Projenin ana noktası olan yakıt verimliliğine en büyük katkı da buradan geliyor.

Starship Düşük Yakıt Çalışması da Malzeme Içerir!

Burun tasarımının rüzgarı delecek bir şekilde olduğunu söyledikten sonra, vücut yapısını oluşturan parçalar karbon fiberden yapılmıştır. Geleceğin kamyonu böyle hafifletildi.

Shell – Yıldız Gemisi Motoru için Airflow Intelligent yöntemi

Ön tarafta, Shell kamyonuna temel bir kalkış sağlayacak bir dizel motor var. Kamyon rampalar gibi yerlerde zorlanma durumunda herhangi bir şekilde aks üzerinde hibrid elektrik motorları yerleştirmiştir.

5.000 watt güneş panelleri araçta çalışan yardımcı ekipman motorları enerji almak önlemek için Starship tavana yerleştirildi. Böylece, akslarda elektrik motorları ve diğer enerji-toer malzemelerin güç kaynağı paneller alınır.

Çok ince düşüncelerle ele alındı proje, lastik basınçları ayarlayan ve gerektiğinde şişiren bir sistem olduğu söyleniyordu. Çünkü düşük basınçlı bir lastik, yakıtı olumsuz etkileyebilecek yüksek sürtünme katsayısına sahiptir.

Uzun mesafelerde ağır yük taşımacılığı için gün ışığına çıkarılan yıldız gemisi, bir süre için benim için ihtiyaç duyurmayacak. Ve en önemlisi, dizel motor çok fazla zehirli gaz eleasing olmadan maksimum yakıt tasarrufu sağlayacaktır.