Hyundai Kaliforniya’da Yeni Özerk Programı “BotRide” çalışacağız!

Haziran 20, 2020 0 Yazar: admin

Hafta içinde otonom araçlar hakkında harika haberler aldık. İlki teknoloji devi Huawei’den geldi. Çinli şirket, otonom sürüş programındaki araçların araçta ilk kullanılan lar olduğunu açıkladı. Huawei’nin başkan yardımcısı Xu Zhijun, araçların donanımlı sensörlerin “ekosistemini” yaratacağını söyledi.

İkinci en büyük haberde, Toyota’dan geldi ve SEMA Show’da lexus LS’e tanıttığı en gelişmiş P4 otonom yazılımını çalıştıracağını ve Tokyo’da çalıştıracağını duyurdu. Şimdi Kore Hyundai Kaliforniya’da insanlara ücretsiz hizmet sunmak için onun BotRide otonom sistem aracı gönderiyor. İşte ayrıntılar şunlardır:

Amerikalılar otomatik olarak onları alacak Hyundai araba ile şaşırabilir.

Bu iş için Hyundai seçim modeli elektrikli Kona olduğunu. Gördüğünüz gibi, o pahalı ve özel ekipman vardır araç için Pony.ai ve Via ile işbirliği yaptı. Via, otonom EV Kona için paylaşım teknolojisi ve akıllı telefon uygulaması yarattı.

Kullanıcılar, söz konusu programı akıllı telefonlarına indirerek yolculuğa çıkacaklardır. Birden fazla sürücünün aynı aracı paylaşmasına izin verdiği için hizmet yakındaki bir koleksiyona veya düşme noktasına yönlendirilecektir.

Hyundai test amaçlı BotRide otonom sürüş programı başlattı, ve uzun mesafeler olmadan, tüm hızlı ve verimli seyahatler gerçekleştirileceğini söyledi, ve izinler uygunsuz ve sabit yollar için elde edilmiştir.

Yasalara göre, Kona’da bir insan sürücü asistanı olacak.

Aynı lexus P4 için de geçerliydi ve sürücüsüz araba kullanmak yasaktı. Düzey 4’ün ne kadar gelişmiş bir teknolojiye sahip olduğu bilinmekle birlikte, çevresel uyumluluk doymak bilmeyebileceği için kaza lar talep edilmez.

Koreli şirket fazla detaya girmedi. Bu sadece görülen sistemin adı, ve Kona özel bir sensör ve LIDAR ile donatılmıştır. BotRide kendi kendine sürüş sistemi “çevreleyen araçların tam yerini belirlemek için en son sensör donanım ve özel yazılım kullandığını söyledi, kentsel alanlarda yaya trafiğini adres, doğru çevresini izlemek, davranışlarını tahmin.”

Burada, araç hiç bilmediği bir ortama bir makine tanıtmak için, onu ezberlemek için. BotPilot, sokaklardan geçtiği sürece gittiği kısımları tarıyor. Hyundai de tüketici davranışlarını analiz edilecektir. Hyundai yöneticisi Christopher Chang, “Araçların seyahat ettiği ekosistemleri ve müşteri deneyimini nasıl optimize edebileceğimizi öğreneceğiz” dedi. Ayrıca, sistemin çevresel tarama ve yetenekleri videodan görüntülemesini de izleyebilirsiniz.