Jim Carrey, Bugün Truman Show’un devamı yapılırsa nasıl bir hikayeyle…

Haziran 20, 2020 0 Yazar: admin

Jim Carrey, Bugün Truman Show’un devamı yapılırsa nasıl bir hikayeyle karşılaşacağımız hakkındaki düşüncelerini paylaştı.

Truman Burbank’in peter Weir imzalı bu hayali hayattan kaçmaya çalışmasıyla ilgili. 1998 yılında yapılmış olmasına rağmen, film mükemmel bugünün dünya tasvir kariyerinde önemli bir yere sahiptir. The Truman Show’dan sonra Jim Carrey’nin başrolünde oynadığı hiçbir yapım – Lekesiz Aklın Sonsuz Güneşi hariç – The Truman Show’un kalitesine erişememiştir.

Kariyer yolculuğuna baktığımızda, The Truman Show’un Jim Carrey’nin kariyerinde önemli bir yerde yer alması tartışılmaz bir gerçektir. Bu durumun farkında, Jim Carrey truman show yeni filmi Sonic kirpi tanıtım çalışmaları için bir röportajda adresleri, ve o Truman Show devamı için yeni fikirler olduğunu söyleyerek açıklamalar yapar.

Jim Carrey: “Herkes Kendi Little Truman Show World vardır.

The Truman Show ile bugünün dünyası arasındaki ilişkiyi kelimelerle ifade eden Jim Carrey, “Bence Truman Show mikro düzeyde var olan bir şey. Makro düzeyde bununla ilgili bir hikaye. Ama şimdi herkesin bir kanalı var, herkesin kendi küçük Truman Show dünyası var, orada olması gereken bir şey var, ve sık sık Truman duvardan çıktığında ne olacağını düşünüyorum, ve kendime soruyorum. Orada yalnız olduğunu anlamam biraz zaman aldı, çünkü herkes geldi. Hepsi kubbede olmak istedi.” dedi.

Buradan anladığımız kadarıyla Jim Carrey, Truman’ın dışarı çıktıktan sonra hayatında neler yaşadığı hakkında uzun zamandır bir devam filmi düşünüyor ve bu vesileyle günümüz toplumu hakkında önemli sonuçlar doğurmuş. Truman’ın dış dünyaya uyum sağlama süreci ve uyum sağlama çabası, günümüz dünyasının dinamikleriyle birleştiğinde, yüksek felsefi bir anlatıma sahip ilginç bir film olabilir. Günümüzün sosyal medya dünyasında hayatta kalmaya çalışan, yıllardır yaşadığı sahte dünyanın gerçek dünyaya çok bağlı olduğunu öğrenen Truman Burbank’i izlemek kağıt üzerinde dikkate değer bir fikir gibi görünüyor.

Bu fikirlerin bir devamı ile uygulanması için bir durum olduğu unutulmamalıdır. Sence Jim Carrey’deki Truman Show’un devamı filme alınmalıdır mı? Bu konudaki yorumlarınızı dört gözle bekliyoruz. Jim Carrey’nin bu konudaki röportajını buradan izleyebilirsiniz.