Steven Spielberg, Harrison Ford’dan Indiana Jones 5’i çalıştırmayı bıraktı. Spielberg…

Haziran 24, 2020 0 Yazar: admin

Steven Spielberg, Harrison Ford’dan Indiana Jones 5’i çalıştırmayı bıraktı. Spielberg bir yapımcı olmaya devam edecek ve james mangold, son zamanlarda Ford v Ferrari imzaladı, film yönetmek için röportaj.

Indiana Jones‘u (sinema tarihinin en popüler dizilerinden biri) yıllar sonra tekrar ekrana getirmeye kararlı olan Lucasfilm ve Disney, hazırlık aşamasında başka bir büyük sorunla karşı karşıya. İlk olarak 2019’da piyasaya sürüleceği duyuruldu, ancak Steven Spielberg’inyoğun programı ve senaryosu istenilen noktada değil ve indiana Jones 5, istenilen noktanın olmaması nedeniyle defalarca ertelendi, yönetmen değişikliği nedeniyle bu kez ertelenmiş gibi görünüyor.

Harrison Ford(resimde) Indiana Jones olarak , onunla özdeşleşmiş, steven Spielberg, ilk dört film yönettiği bekleniyordu. Ancak Spielberg sürpriz bir kararla filmi yönetmeyi bıraktı. Diziyi karaktere yeni bir soluk getirebilen genç bir yönetmene bırakmak istediği söylenen Spielberg, bu kez prodüksiyonla yetinmeye karar verdi.

Lucasfilm ve Disney’den konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama olmamasına rağmen, yeni Indiana Jones filminde Steven Spielberg’in yerini James Mangold’unalacağı konuşuluyor. Geçen yıl filmin senaryosunu yeniden gözden geçirip yorumladığı anlaşılan Jonathan Kasdan, Twitter’da Mangold’un yönetmen koltuğuna oturan isim olacağını doğruladı.

Indiana Jones 5 Çekim Slate gelecek yıl

Yuma için 03:10, Logan ve Girl, Interrupted, alkışlanan filmler mangold gibi, geçen yıl da Ford v Ferrari ile kendisi için bir isim yapmayı başardı. Aralarında En İyi Film’in de bulunduğu dört Oscar adaylığı kazanan film, Mangold’a ikinci Oscar adaylığını da kazandırdı. James Mangold’un hangi projeye öncelik olacağı belirsizliğini korurken, Matt Damon’ın başrolünü üstlenen The Force ve Timothée Chalamet.

Ama ne olursa olsun Mangold takvimi, bu kamera arkası değişikliği Indiana Jones 5 çekim ertelenmesine neden gibi görünüyor. Spielberg’in ayrılma kararı önümüzdeki aylarda çekimlere başlayacak ve indiana Jones 5’in çekimleri nin önümüzdeki yıl ertelenmesi planlanıyor.

Indiana Jones ve Kristal Kafatası Krallığı hayal kırıklığı rağmen, Steven Spielberg kararı proje birçok sinemaseverlerin ilgisini azaltacaktır bırakmak hiç şüphe yok. Mangold, ancak, Indiana Jones filmlerinin ruhunu korurken serisine yeni bir soluk getirmek için mümkün olan en iyi seçeneklerden biri gibi görünüyor.

Yeni Indiana Jones filminin kimin yöneteceği yle ilgili resmi duyurunun kısa süre içinde yapılması bekleniyor. Ayrıca, çekim tarihi ve vizyon ile ilgili yeni detayların da bu açıklama ile paylaşılması beklenmektedir. Indiana Jones 5 ile ilgili yeni gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Kaynak: